Guarana czy kawa? Co jest lepsze?

Guarana czy kawa? Co jest lepsze?

Nie da się ukryć, że poranki dla wielu osób są najtrudniejszym momentem w ciągu całego dnia. Aby sobie nieco te nieprzyjemne chwile ułatwić, powszechnie wiele osób pije kawę. Pomaga ona się rozbudzić i nabrać nieco energii na rozpoczęcie dnia. Oprócz jednak kawy na rynku znaleźć można coś zupełnie innego, co wiele osób uważa za produkt o wiele lepszy do tego zastosowania. Mowa jest oczywiście o mielonej guaranie. Czym jest ta substancja?

Czym jest guarana?

Guarana to roślina, która charakteryzuje się największą na świecie zawartością kofeiny. Dzięki temu przygotowany z niej napój jest o wiele skuteczniejszy niż nawet najlepsza kawa. Szacuje się, że guarana mielona zawierać może nawet do czterech razy więcej kofeiny niż kawa. A jakby tego było mało, jej działanie to nie 2 godziny, jak w przypadku kawy, lecz nawet do 6 godzin. Poza tym, wielu naukowców uważa, że napój z guarany jest znacznie mniej szkodliwy dla organizmu niż pita kawa.

Inne działanie guarany

Kawa pita jest tylko dla przyjemności oraz konieczności rozbudzenia się. Guarana oprócz tego, że działa pobudzająco, działa także odchudzająco. Dzięki ogromnej dawce kofeiny, pobudzona zostaje przemiana materii, co powoduje, że regularne picie napoju z guarany zauważalnie zmniejsza tkankę tłuszczową w organizmie. Dzięki temu guarana mielona jest częstym wyborem osób, które przechodzą na dietę w celu odchudzenia się i zrzucenia kilku kilogramów.