Guanabana – co warto wiedzieć?

Guanabana – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na zdrowe odżywianie, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej egzotycznych owoców i warzyw. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robi na przykład guanabana, która występuje również pod wieloma innymi nazwami np.: corosol, catuche albo catoche. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o tym niesamowitym owocu. 

Właściwości medyczne

Guanabana może pochwalić się nie tylko wieloma właściwościami odżywczymi, ale również leczniczymi, z którymi warto się zapoznać. Specjalny napar z tego owocu pomaga zwalczyć nadciśnienie tętnicze i jest niesłychanie pomocny w leczeniu chorób dróg oddechowych. Mowa tutaj między innymi o astmie, która jest problemem wielu osób. Guanabana skutecznie blokuje namnażanie się komórek nowotworowych i zwalcza pasożyty. Bardzo cenną właściwością owocu jest również to, że reguluje on wzrost zawartości cukru we krwi, dlatego też jest to idealny wybór dla osób chorych na cukrzycę. 

Jak przygotować napar

Liście i kwiaty guanabany można wykorzystać do przygotowania niesamowitego naparu. Bardzo wiele osób, aby poprawić i osłodzić nieco smak dodają do naparu zwykłego miodu pszczelego. Dzięki takiemu magicznemu połączeniu, można uzyskać wspaniały napój który pomoże w leczeniu stanów grypowych i nie tylko. Napar z guanabany polecany jest również osobom po operacji, które są w trakcie rekonwalescencji.