Excilor

Excilor

Grzybicą paznokci można łatwo się zarazić na basenie i siłowni. Najczęściej przy kontakcie z patogenem nic się nie dzieje, jednak przy obniżonej oporności organizmu dochodzi do rozwoju choroby. W większości przypadków grzybicę można wyleczyć przy użyciu łatwo dostępnych preparatów bez recepty.

Leczenie grzybicy paznokci

Leczenie grzybicy wymaga systematyczności i cierpliwości. Długotrwałe pozbycie się grzybicy następuje po zastosowaniu kilkumiesięcznej kuracji. Najczęściej preparat należy stosować jeszcze po ustąpieniu objawów, w celu niedopuszczenia do ponownego rozwoju grzybicy. W przypadku często nawracającej grzybicy lub w szczególnie ciężkim przebiegu choroby należy skonsultować się z lekarzem.

Preparat na grzybicę paznokci

Skutecznym produktem jest excilor. Jest preparatem, który wnikając głęboko w strukturę paznokcia i zmieniając pH, uniemożliwia dalszy rozwój grzybicy. Excilor powoduje zahamowanie rozwoju grzybów oraz natychmiastowy proces odbudowy paznokcia. W swoim składzie zawiera lipidy, biotynę oraz glicerol, które pozytywnie wpływają na rozwój nowej, mocnej płytki paznokcia. Excilor jest łatwy w użyciu i nie wymaga piłowania paznokcia przed aplikacją. Po nałożeniu szybko się wchłania i nie pozostawia żadnych śladów na płytce paznokcia. Preparat należy stosować na płytkę dwa razy dziennie przez co najmniej trzy miesiące. Po zastosowaniu kuracji należy kontrolować stan paznokcia.