Dwie największe zalety nożyka do brwi

Dwie największe zalety nożyka do brwi

Gdy w sprzedaży pojawiły się pierwsze nożyki przeznaczone do regulowania brwi, ich potencjalni nabywcy podchodzili do tego rozwiązania z pewnym sceptycyzmem. Dziś jednak coraz rzadziej słyszy się o tym, że nożyk do brwi jest po prostu kolejnym gadżetem. Przeważają słowa uznania padające pod jego adresem i przekonanie, że w niedalekiej przyszłości sprawi on, że zapomnimy o regulacji z wykorzystaniem klasycznej pęsety. Jakie są zatem największe zalety regulowania brwi nożykiem?

Po pierwsze – szybkość


Regulowanie brwi pęsetą zajmuje sporo czasu, nie ma więc mowy o tym, aby wykonać ten zabieg tuż przed wyjściem do szkoły lub pracy. Niestety, nie zawsze można przeznaczyć na pielęgnację brwi aż wiele czasu. Dzięki nożykowi do brwi nie jest to wcale konieczne. Oczywiście, pierwsze próby mogą być czasochłonne, zwłaszcza że wymagają precyzji, a tej nabiera się wraz z kolejnymi zabiegami. W pewnym momencie zyskuje się jednak pewność siebie. Przy odrobinie doświadczenia regulacja brwi jest nie tylko łatwiejsza, ale i bardziej precyzyjna niż ta z wykorzystaniem pęsety.

Po drugie – bezpieczeństwo


Nie tylko oszczędność czasu przyczynia się do tego, że po nożyki do brwi sięgają także te osoby, który jeszcze nie tak dawno nie wyobrażały sobie użycia w tym celu innego narzędzia niż pęseta. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że nożyk jest narzędziem znacznie bezpieczniejszym. Nie tylko nie powoduje zaczerwienienia i dolegliwości bólowych, ale również nie osłabia włosków. Używając nożyka nie wyrywa się ich, a jedynie przycina, co sprawia, że cebulki pozostają zdrowe.