Domowa apteczka – maść konopna

Domowa apteczka – maść konopna

Maść konopna staje się ostatnio bardzo popularna, wokół niej zrobiło się sporo szumu i ludzie bardzo chętnie po nią sięgają. Zapisała się w zielarskim świecie nie tylko ze względu na właściwości przeciwzapalne, czy przeciwbólowe, ale też coraz częściej jest używana w sferze kosmetycznej. Warto mieć ją w domowej apteczce, bo pomaga rozwiązać wiele zdrowotnych problemów.

Co to jest maść konopna?

Po pierwsze trzeba zrozumieć, że jest różnica między konopiom siewną a psychoaktywną konopiom indyjską. W tej pierwszej nie ma substancji odurzających, a dzięki związkowi CBD ma właściwości prozdrowotne i pomaga rozluźnić mięśnie oraz nieco poprawia samopoczucie. Podstawowym składnikiem maści konopnej jest olej pozyskiwany z nasion, w zależności od przeznaczenia maści może on występować w różnym stężeniu. W swoim składzie ma też cały szereg witamin: A, B, D, E i K oraz kwasy Omega – 3 i Omega – 6.

maść konopna

Na co pomoże maść konopna?

Jest stosowana jako lek i jako kosmetyk, w obu przypadkach sprawdza się bardzo dobrze. Zawarty w maści olej konopny poprawia kondycję skóry, nawilża ją, łagodzi swędzenie i podrażnienia. Reguluje produkcję serum, chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. I przede wszystkim ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Maść konopna pomaga na atopowe zapalenie skóry, na łuszczycę. Łagodzi objawy egzemy oraz jest bardzo skuteczna na bóle mięśni i stawów. To najczęstsze zastosowania maści konopnej, ale sprawdza się też w leczeniu odleżyn, grzybicy, odparzeń. Łagodzi również ukąszenia komarów, a nawet zmniejsza widoczność mniejszych blizn.