Dlaczego warto brać kąpiele z sześciowodnego chlorku magnezu?

Dlaczego warto brać kąpiele z sześciowodnego chlorku magnezu?

Bardzo często spotkać się można z opiniami wielu specjalistów od zdrowia, że przynajmniej raz, a może nawet dwa razy w tygodniu powinno się brać kąpiel zawierającą w sobie sześciowodny chlorek magnezu (https://evita.sklep.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodny-1000g/23112497). Dlaczego jest to tak mocno polecane i czemu właściwie ma służyć?

Dlaczego warto brać taką kąpiel?

Być może wiele osób o tym nie wie, lecz magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Przyczynia się on nie tylko do poprawnego funkcjonowania serca i całego układu krążeniowego, lecz ma oprócz tego bezpośredni wpływ na nasz układ kostny, a nawet na wygląd włosów czy też paznokci.
Niestety wiele osób nie wie, że posiada niski poziom magnezu, a nawet jeśli jest tego świadoma, to często zapomina o przyjmowaniu kolejnych w ich życiu tabletek. Z tego powodu poleca się branie kąpieli z chlorkiem magnezu, ponieważ nie tylko znacznie lepiej się on w taki sposób wchłania do ciała, to w dodatku jest to kąpiel relaksacyjna, której z pewnością mało kto będzie umiał odmówić.

Chlorek magnezu sześciowodny — jak wykonać kąpiel?

Jak jednak przygotować taką kąpiel? Nic prostszego, ponieważ wystarczy tylko nalać do wanny wodę, oraz wsypać około 2 szklanek chlorku magnezu. Bardzo szybko się on rozpuszcza, więc już po kilku chwilach kąpiel jest gotowa. To o czym powinno się pamiętać, to aby nie dodawać do kąpieli żadnych dodatkowych środków, a także, aby spędzić w wodzie około 30 minut, co zapewni możliwie najlepszą wchłanialność magnezu.