Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Ciekawą cechą konopi indyjskich jest fakt, że mogą one występować zarówno w rodzaju męskim jak i żeńskim. Chromosomy płciowe X lub Y decydują o tym, czy nasiona będą męskie czy żeńskie. Jeżeli dane nasiona posiada chromosom podwójny chromosom X to w 99% procentach roślina, która wyrośnie z nasiona będzie płci żeńskiej. Feminizowane nasiona marihuany powstają poprzez wymuszenie na roślinie żeńskiej produkcji pyłku męskiego, który z kolei konieczny jest do stworzenia nasion feminizowanych. 

Dlaczego feminizowane nasiona marihuany są tak cenne?

Hodowcy marihuany doskonale wiedzą, że to właśnie żeńskie rośliny marihuany wytwarzają cenne, pokryte żywicą pąki, nasycone kannabinoidami takimi jak THC i CBD.

Feminizowane nasiona marihuany – zalety

  • Znacznie większa ilość kannabinoidów zawartych w roślinie w porównaniu do męski roślin cannabis
  • Zmaksymalizowane plony 
  • Brak potrzeby samodzielnego sprawdzania płci roślin i wyodrębniania męskich odmian
nasiona marihuany feminizowane do uprawy

Kto sięga po feminizowane odmiany marihuany?

  • Osoby wykorzystujące marihuanę do celów rekreacyjnych cenią sobie odmiany z nasion feminizowanych za wysoką zawartość THC. Wysoka zawartość THC przyczynia się do zwiększenia uczucia relaksu i euforii. 
  • Osoby stosujące marihuanę w celach holistycznych wybierają rośliny marihuany stworzone z nasion feminizowanych ze względu na spotęgowane działanie lecznicze
    i przeciwbólowe. Użytkownicy zauważają znaczną poprawę nastroju, wyciszenie, zmniejszenie skutków przypadłości takich jak nerwica, stany lękowe czy padaczka. 

Podsumowanie

Kiedyś wyhodowanie żeńskich odmian roślin marihuany było loterią. Feminizowane nasiona marihuany dają hodowcom oszczędność pieniędzy, czasu i miejsca, które mogą być wykorzystane na hodowlę o wiele bardziej wartościowych odmian żeńskich. Rośliny z feminizowanych nasion marihuany niosą o wiele więcej korzyści dla osób stosujących je w celach rekreacyjnych oraz leczniczych.