Czym cechuje się pedicure callus peel?

Czym cechuje się pedicure callus peel?

Pedicure callus peel w Warszawie cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Pamiętajmy o tym, że zdrowe i piękne stopy są naszą wizytówką przez cały rok oraz zapewniają dobre samopoczucie i pewność siebie. Nie tylko kobiety korzystają z takich zabiegów kosmetycznych. Z powodzeniem zastosują je także mężczyźni, którzy chcą o siebie zadbać. Czym cechuje się callus peel? Co daje taki zabieg? Kiedy warto z niego skorzystać?

Cechy pedicure callus peel

Piękne stopy to marzenie każdego z nas. Osiągniecie tego celu bywa wymagające, zwłaszcza gdy skóra na stopach często pęka i ulega rogowaceniu. Zwykły pedicure frezarkowy może nie poradzić sobie ze zwalczeniem tych dolegliwości. Na szczęście z pomocą przychodzi fachowy pedicure callus peel, który opiera się na specjalnych kwasach. Mają one za zadanie głęboko zmiękczać martwy naskórek i zrogowacenia, co z kolei pozwala łatwo je usunąć za pomocą nożyka i frezarki. 

Pedicure callus peel w stolicy

Gabinety kosmetyczne w Warszawie oferują szereg usług, które spełnią oczekiwania każdego klienta. Jedną z ciekawszych opcji jest pedicure callus peel – w tym przypadku stosuje się specjalistyczną mieszankę kwasów kosmetycznych. Po kąpieli stóp kosmetyczka nakłada na skórę stóp okład i owija je folią na kilkanaście minut. Po tym czasie dochodzi do zdjęcia folii i przystąpienia do usuwanie rozmiękczonego naskórka i zrogowaceń dzięki plastikowemu nożykowi i frezarce. Na koniec wygładzana jest skóra stóp i pięt z użyciem delikatnego frezu. Ostatni etap wiąże się z nałożeniem lakieru i posmarowaniem tej części ciała odżywiającym kremem. 

Kiedy skorzystać z callus peel?

Callus peel jest polecane osobom dorosłym bez względu na płeć. Okazuje się, że z powodzeniem skorzysta z zabiegu każdy, kto walczy z:

  • spękanymi piętami,
  • grubą warstwą przesuszonego naskórka na stopach,
  • tendencją do rogowacenia i przesuszania skóry stóp. 

Efekty są widoczne bardzo szybko, a systematyczne korzystanie z pedicure callus peel w Warszawie pozwoli pozbyć się kłopotów z nieestetyczną skórą na stopach.