Czy warto sięgnąć po świetlik lekarski?

Czy warto sięgnąć po świetlik lekarski?

świetlik lekarski w tabletkachZ całą pewnością świetlik lekarski jest wszystkim bardzo dobrze znany. Jest to zioło, którego używały już nasze babki oraz prababki. Nie od dziś przecież wiadomo, że najlepsze rzeczy pochodzą prosto z natury. Dlatego też warto zdawać sobie sprawę z leczniczych i zaskakujących właściwości świetlika i mieć go zawsze w swojej domowej apteczce oraz zabierać go ze sobą w każdą dalszą podróż. Ziele świetlika może bowiem zneutralizować wiele przykrych dolegliwości i sprawić, że obejdzie się bez sięgania po mocniejsze, apteczne lekarstwa.

Świetlik można nabyć za małe pieniądze, zarówno w każdej aptece, jak i w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży naturalnych, zdrowych produktów oraz suplementów.

Na jakie dolegliwości sprawdzi się świetlik lekarski?

Pewnie każdy wie o tym, że świetlik doskonale radzi sobie ze wszelkiego rodzaju chorobami oraz schorzeniami narządu wzroku. Najpopularniejszym lekiem zalecanym na zapalenie spojówek, jest właśnie świetlik lekarski, który działa przeciwbakteryjnie, a także przeciwzapalnie i w krótkim czasie likwiduje on stan zapalny, obrzęk, zaczerwienienie, a także nieprzyjemny i wszystkim dobrze znany świąd, który zazwyczaj pojawia się właśnie podczas zapalenia oka.

Dodatkowo świetlik bardzo dobrze radzi sobie z nadmiernym łzawieniem oczu, które bardzo często pojawia się na wiosnę i ma związek z wiosennymi alergiami bądź też przesuszeniem oczu spowodowanym nadmierną pracą przed ekranem komputera lub w złych warunkach oświetleniowych.

Nie każdy wie jednak, że zioło świetlika sprawdza się także doskonale przy problemach ze strony układu pokarmowego. Wypicie naparu ze świetlika znacznie obniży ból spowodowany na przykład niestrawnością, wzdęciami, stanem zapalnym żołądka, jelit, czy też wątroby. Świetlik posiada bowiem duże właściwości przeciwzapalne.