Co warto wiedzieć o roślinie – przytulinie?

Co warto wiedzieć o roślinie – przytulinie?

Przytulina, właściwa nazwa przytulia to roślina, która znana była już od dawna w Chinach, Tajlandii czy Indii. Już dobrych kilkadziesiąt lat temu znane były jej właściwości lecznicze oraz zbawienny wpływ na układ moczowy. Dziś przytulina również jest popularna, szczególnie wśród, które interesują się zdrowym odżywianiem, ziołami i roślinami. 

1. Wspomaga układ moczowy
Na samym myśl o tej żółtej, atrakcyjnej roślinie o miłym zapachu, wiele osób ma pozytywne skojarzenia. To ona bowiem znana jest ze zbawiennego wpływu na układ moczowy, w którym reguluje proces odpowiedniego wypróżniania się ( działa moczopędnie ). Wiele osób stosuje nalewki z jej udziałem również na problemy z przewodem pokarmowym. Dobrym pomysłem jest również wypijanie codziennie naparu z przytuliny (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-przeciwzapalne/przytulia-wlasciwa). Kilka listków po zalaniu wodą tworzy napój, który pomaga w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Co ważne, taki napój mogą pić zarówno dorośli, jak i dzieci. 

2. Jak ją spożywać?
Przytulinę można spożywać jako napar (jak herbatkę). 
Przyjmuje się, iż powinno wypijać się około 2 filiżanki takiej herbaty dziennie. Ważna jest regularność oraz jej jakość . Cena herbaty z przytuliny z dobrych sklepów zielarskich to wydatek około 20 – 30 zł. Warto jednak zainwestować w pozbawioną chemii, dobrą herbatę liściastą, która nie tylko będzie pozytywnie działać na nasz organizm ale i też dobrze smakować. Jak wynika z powyższego, oprócz wielu właściwości zbawiennych dla naszego zdrowia, jest ona zdrowsza od czarnej herbaty a z odpowiednimi dodatkami (np. cytryną) – naprawdę pyszna.