Co warto wiedzieć o miodzie słonecznikowym?

Co warto wiedzieć o miodzie słonecznikowym?

O zdrowotnych właściwościach miodu słyszał już chyba każdy, oprócz tego ile ten produkt niesie za sobą pozytywnych skutków zdrowotnych, nie można zapomnieć przecież o jego wspaniałym smaku, który od lat ma grono sympatyków. Miód słonecznikowy jest miodem, który na początku jest wydobywany z kwiatów słonecznika przez pszczoły, potem transportowany do ula, w którym dojrzewa, a finalnie możemy cieszyć się wspaniałym smakiem miodu słonecznikowego, który jest nieco delikatniejszy niż inne rodzaje miodów.

Jakie właściwości ma miód słonecznikowy?

Tak jak każdy inny rodzaj miodu, miody słonecznikowe są bogate w glukozę oraz fruktozę, które dają nam energię do życia i funkcjonowania. W miodzie słonecznikowym zawarte są również kwasy organiczne, enzymy oraz flawoniody. Wszystkie te substancje sprawiają, że miód słonecznikowy ma właściwości antybiotyczne, antybakteryjne oraz przeciwdziała drobnoustrojom.

miód słoikiZastosowania miodu słonecznikowego

Spożycie miodu słonecznikowego polecane jest w przypadku występowania:

  • zapalenia/bólu gardła
  • chorób dróg oddechowych
  • infekcji bakteryjnych bądź wirusowych
  • anginy
  • problemów z zatokami, oskrzelami i płucami
  • problemów z błoną śluzową
  • problemów z układem trawiennym

Oprócz powyższych zastosowań spożywanie miodu zalecane jest osobom starszym, przewlekle chorym oraz osobom, które zawodowo uprawiają sport. Wszystkie wyżej wymienione osoby potrzebują większej ilości łatwiej przyswajalnej energii, a miód słonecznikowy właśnie tak działa. Miód słonecznikowy można jeść zarówno prosto z opakowania jak i dodając go do deserów/kładąc na kromkę pieczywa.

Miód słonecznikowy może uzupełnić nam w smaczny sposób nasze zapotrzebowanie na witaminy i substancje odżywcze, a jego cena nie jest wygórowana, w sklepie internetowym FIT OR SWEET możemy zaopatrzyć się w miód z górnej półki nie wydając przy tym majątku.