Co warto wiedzieć o lekach na hemoroidy?

Co warto wiedzieć o lekach na hemoroidy?

Hemoroidy to powszechnie schorzenie, które dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. Mowa tutaj zwłaszcza o osobach w wieku starszym. Do tego dolicza się też kobiety w ciąży. Hemoroidy to o poszerzone żyły w okolicy odbytu, które mogą powodować ból, świąd i dyskomfort. W aptekach dostępne są czopki na hemoroidy i nie tylko. 

Maść na swędzenie odbytu bez recepty

Okazuje się, że maści na hemoroidy i czopki na hemoroidy to jedne z najczęściej stosowanych leków w leczeniu tego schorzenia. Pomagają one w łagodzeniu bólu oraz swędzenia. Co więcej, zmniejszają stan zapalny i przyspieszają gojenie. Czopki na hemoroidy są natomiast stosowane do zmniejszania bólu i stanów zapalnych wewnętrznych hemoroidów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby przed zażyciem jakiegokolwiek leku bez recepty zapoznać się z ulotką. Najlepiej też  skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie w przypadku, gdy objawy nie ustępują lub się nasilają. Hemoroidy i swędzenie odbytu mogą być objawem poważniejszych schorzeń i wymagać innej formy leczenia.

Hemoroidy

Hemoroidy to powszechne schorzenie, które dotyka około 50 proc. populacji. Polega ono na poszerzeniu i zniekształceniu żył odbytu. Warto zaznaczyć, że objawiają się one bólem, swędzeniem, pieczeniem, krwawieniem z odbytu oraz uczuciem dyskomfortu w okolicy odbytu. Bardzo pomocne są leki przeciwbólowe. Pomagają one w łagodzeniu bólu związanego z hemoroidami, takie jak tabletki z paracetamolem lub ibuprofenem. Można je kupić w każdej aptece. Dostępne są też w relatywnie niskiej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu pacjentów. Przed ich zażyciem warto jednak iść do lekarza. 

Maść na swędzenie odbytu bez recepty: https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy.html