Co powinny zawierać fit batony?

Co powinny zawierać fit batony?

Jedną z najpopularniejszych przekąsek dla osób uprawiających sporty siłowe oraz odchudzających się są zdrowe batony oraz batony proteinowe. Przed ich zakupem warto wiedzieć jakie składniki powinny znaleźć się w ich składzie, tak aby nie szkodziły a ich spożywanie przyniosło oczekiwany rezultat.

Co powinny zawierać w swoim składzie zdrowe batony?

Podczas wyboru zdrowych batonów warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich kaloryczność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób którym zależy na zachowaniu szczupłej sylwetki oraz dobrej formy. Dla osób które uprawiają sporty polecane są batony białkowe, gdzie kolejnym elementem kluczowym jest zawartość białka. Powinna ona mieścić się w granicach 20-30 g na jedną sztukę.

baton zdrowy truskawkaBatony fit powinny zawierać jak najmniejsze ilości cukrów prostych, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi, jednocześnie wpływając na szybkie uczucie głodu. Bardzo często aby utrzymać odpowiednią słodycz produktu, producenci dodają do nich słodziki. Warto, aby fit batony posiadały węglowodany złożone oraz dużą ilość białka które zapewnią uczucie sytości przez długi okres czasu. Co ważne, czytając etykiety warto zwracać uwagę na rodzaj tłuszczu użyty do ich produkcji. Zdrowe batony nie powinny zawierać:

  • tłuszczy trans
  • cukrów prostych
  • składników wysoko przetworzonych

Dla kogo dedykowane są batony fit?

Przekąski w formie batonów dedykowane są szczególnie osobom które uprawiają sporty siłowe. Z uwagi na dużą zawartość białka pozwalają na utrzymanie a nawet zwiększenie masy mięśniowej. Z powodzeniem mogą je jeść także osoby będące na diecie redukcyjnej, bo z uwagi na dużą zawartość błonnika oraz niewielką ilość cukrów prostych wpływają na przyspieszenie przemiany materii oraz zmniejszają skutecznie uczucie głodu.

Gdzie szukać?

Produkty z marketów bardzo często tylko udają fit, mimo że ich skład jest pełen szkodliwych substancji, najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie sprawdzonych produktów, o ile takie mamy, lub zaopatrywanie się w sklepach ze zdrową żywnością. Sklep FIT OR SWEET oferuje bardzo duży wybór zdrowych słodyczy w tym fit batony.  Możemy jeść zdrowo nie odmawiając sobie ulubionych smaków.