Co powinno się znaleźć w Twojej kosmetyczce na wyjazd?

Co powinno się znaleźć w Twojej kosmetyczce na wyjazd?

Pakowanie walizki na wakacje zawsze jest sporym problemem. I zawsze trzeba zrezygnować z wielu rzeczy, które na co dzień są dla nas niezbędne. Zwłaszcza jeśli ograniczenia narzucają wymogi przewoźników samolotowych albo pojemność samochodowego bagażnika. Zostawmy na boku na chwilę ciuchy, książki i buty, a skupmy się na kosmetykach.

Krem do opalania, lakier do włosów – co jeszcze przyda się?

Oczywiście zacznijmy od zapakowania najbardziej podstawowych kosmetyków, które używamy do codziennej higieny. A więc mydło, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon. Później wszystko co używamy do makijażu – kremy, puder, szminka, tusz do rzęs, lakier i zmywacz do paznokci. Jeśli w planach jest plażowanie to konieczne będą kremy z filtrem do opalania oraz balsamy po opalaniu, Z kosmetyków do pielęgnacji fryzury konieczne będą lakier do włosów i odżywka. Ach zapomnielibyśmy o dezodorancie, maseczkach wacikach, przyborniku do pielęgnacji paznokci…

Dużo tego, prawda? A przecież wszystko potrzebne. Co wypakować? co zostawić? Może wśród tych planowanych bagaży są jakieś niekoniecznie niezbędne? Podzielę się z Wami kilkoma moimi pomysłami.

Jeśli nie jesteś w stanie zabrać do walizki wszystkiego co chcesz, albo o zgrozo! coś zapomniałaś – nie jest to koniec świata. Przecież nie jedziesz chyba na bezludną wyspę i we wszystkich (lub prawie wszystkich) miejscowościach turystycznych są jakieś sklepy – drogerie, gdzie brakujące kosmetyki można uzupełnić i dokupić. Zatem skup się na zapakowaniu tego co będzie ci niezbędne na najbliższe powiedzmy dwa dni, a resztę sobie dokupisz na miejscu. Zamiast kilku kostek mydła weź jedną. Żel pod prysznic zwykłym mydłem przez dwa dni też da się zastąpić. Bez lakieru do włosów też dwa dni da się wytrzymać.

Grunt to dobry humor, z resztą sobie poradzisz, więcej na: trena.pl/174-lakiery.