Co powinno się znaleźć w dobrym szamponie na łupież?

Co powinno się znaleźć w dobrym szamponie na łupież?

Łupież jest częstą przypadłością osób w różnym wieku. Często wynika z nieprawidłowej higieny głowy, narażenia włosów i skóry głowy na działanie czynników chorobotwórczych. Przyczyn jego powstawania może być wiele, mogą to być uwarunkowania genetyczne, problemy z hormonami, stosowanie nieprawidłowych kosmetyków o negatywnym dla kondycji skóry składzie. Pomocne w wyleczeniu łupieżu są przede wszystkim różnego rodzaju preparaty lecznicze zawierające aktywne składniki, do najważniejszych należą szampony przeciwłupieżowe.

Najbardziej popularne składy szamponów na łupież

 W drogeriach nie brakuje kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów, wśród nich ważną część zajmuje szampon na łupież. Wiele osób zmagających się z tym problemem w pierwszej kolejności sięga po kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. W takim produkcie nie brakuje roślin i ziół, jest to na przykład:

  • chmiel,
  • pokrzywa,
  • zielona herbata,
  • nagietek.

Najlepsze są te preparaty, które mają wiele aktywnych składników, odpowiednio dobrana formuła to klucz do sukcesu. Oprócz ziół można liczyć też na inne skuteczne składniki.

Co jeszcze powinien zawierać szampon przeciwłupieżowy?

 Do popularnych składników o działaniu przeciwłupieżowym można zaliczyć: mocznik, kwas mlekowy, glicerol. Lek na łupież nie powinien nadmiernie przesuszać skóry głowy, dlatego nie zapomina się w takiej formule o składnikach działającej odżywczo i nawilżająco.

Stawia się na witaminy, między innymi witaminę D czy A, które pozytywnie wpływają na stan skóry na głowie.

Szampony przeciwłupieżowe dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/lupiez