CBG dobroczynnym kannabigerolem

CBG dobroczynnym kannabigerolem

Właściwości CBG są podobne lub zbliżone do właściwości CBD. Badań przeprowadzonych nad kannabigerolem typu pierwszego jest znacznie mniej aniżeli nad CBD. Jednak pomału olej CBG czy też jego inne formy stają się równie popularną substancją. Uważa się, że jest bardzo trudno wyprodukować CBG, sam koszt jest bardzo wysoki i wydobycie tego typu produktu z roślin konopnych jest bardzo niskie.

Olej CBG – bardzo duże możliwości

Olej CBG jest wciąż badany przez naukowców. Udowodniono już, że substancja ma bardzo wiele zalet, nie posiada właściwości uzależniających ani psychotropowych. Z jej dobrodziejstw korzystają osoby chore na:

  • depresję,
  • różnego rodzaju nowotwory,
  • zaburzenia jelitowe,
  • posiadające różnego rodzaju lęki,
  • z wysokim nadciśnieniem i cholesterolem.

Substancja dodawana jest do różnego rodzaju diet lub podawana jako olej CBG albo przyjmowana w formie kapsułek.

Różnice pomiędzy CBD a CBG

olej cbg

Istnieją drobne różnice pomiędzy danymi kannabinoidami. Jednak dwa rodzaje substancji mają raczej zbawienny wpływ na zdrowie pacjentów. Ich wykorzystanie przy różnego rodzaju chorobach nie wpływa negatywnie na stan zdrowia. Olej CBG pochodzi z kannabigerolu, którego jest mniej w roślinie, jest go trudniej z niej wydobyć i przez to robi się nad CBG mniej badań aniżeli nad CBD.

Jednak badania wciąż trwają i coraz częściej udowadnia się zbawienny wpływ na ludzki organizm zarówno CBG, jak i CBD. Są to substancje, które znacznie wzmacniają pacjenta, poprawiają jego stan i w żadnym wypadku nie uzależniają.
Nawet w wielu przypadkach są możliwe interakcje substancji z poszczególnymi lekami, które przyjmują chorzy. Faktem jest, że w niektórych przypadkach wpływ CBG może zmniejszyć ich działanie, a w niektórych zwiększyć, mimo to jednak nie neguje się suplementacji kannabigerolu. Oczywiście powinno to przebiegać zawsze pod czujnym okiem lekarza prowadzącego.