Blaszki do stempli – sposób na efektowne paznokcie!

Blaszki do stempli – sposób na efektowne paznokcie!

Każda kobieta lubi mieć piękne i zadbane paznokcie, a wykonanie efektownego manicure w domu może być nie tylko proste, ale i bardzo relaksujące. Dla pań, które lubią zaszaleć z paznokciami i decydują się na coś więcej, niż tylko zwykły kolor, świetnie sprawdzą się blaszki do stempli. To szybki i łatwy w realizacji sposób na wyjątkowe wzory na paznokciach! Jak używać blaszek i czy warto je zakupić?

Blaszki do stempli – czy warto kupić?

Blaszki do stempli występują w wielu wzorach i ich wybór zależy głównie od własnego gustu. To tani i prosty sposób na bardzo skomplikowane wzory na paznokciach! Dzięki blaszkom można uzyskać przepiękne efekty, a wzorek będzie zawsze tak samo idealny. Gotowe wzorniki to również możliwość eksperymentowania z różnymi kolorami – tak naprawdę nie ma ograniczeń. Taki rodzaj manicure na pewno wzbudzi zachwyt, a jedyne czego potrzeba do jego wykonania to blaszka, stempel i lakiery. 

blaszki do stępli

Stemplowanie paznokci – jak wykonać? 

Używanie blaszek do stemplowania jest niesamowicie proste! Jedna blaszka zawiera zazwyczaj kilka wzorów, więc warto najpierw rozplanować, który znajdzie się na paznokciach. Malowanie paznokci należy zacząć od ich pokrycia wybranym kolorem lakieru – najlepiej do stemplowania sprawdzi się ciemny lub jasny, aby móc uzyskać kontrast. Następnie na blaszce należy pomalować wybrany wzór gęstym lakierem i odbić na nim stempelek, a później wzór ze stempelka odbić na paznokciu. Stempelek należy przyciskać mocno i do blaszki i do paznokcia, aby wszystko dobrze się pokryło. Wzorki z blaszek oczywiście można łączyć, dać na wszystkie paznokcie lub tylko na kilka – tak czy inaczej wyglądają pięknie. Na koniec paznokcie wystarczy zabezpieczyć przeźroczystym topem i można cieszyć się szałowym manicure jak z salonu!