Biotyna – ratunek dla włosów

Biotyna – ratunek dla włosów

Do witamin z grupy B należy między innymi biotyna, która wraz z innymi mikroelementami bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie ludzkim. Jest niezbędna w procesach enzymatycznych, ale także zaangażowana jest w proces krzepnięcia krwi i przekształcania innych niż cukry związków do glukozy. Jednak mimo wszystko, najpowszechniej znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na stan i kondycję skóry, włosów oraz paznokci. 

Jakie działanie ma biotyna na włosy? 

biotyna

Biotyna z nowafarmacja.pl znana jest również jako witamina B7 oraz witamina H. Ma znaczący wpływ na kondycję włosów, co przede wszystkim może być zauważalne podczas niedoborowego sposobu odżywiania się. Zbyt niski poziom witaminy B7 w organizmie powoduje nadmierne wypadanie włosów, ich osłabienie oraz skłonność do łamliwości. Zazwyczaj tego typu problemy z włosami obserwowane są w okresie jesiennym oraz zimowym, gdyż dieta charakteryzuje się mniejszą zawartością witamin i składników mineralnych, których źródłem są głównie owoce i warzywa.

Biotyna na włosy wykazuje działanie wzmacniające, zagęszcza je, chroni przed kruszeniem się końcówek, a także przyśpiesza ich włosów. B7 witamina ma również inne ważne funkcje, przede wszystkim zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry głowy, gdyż wpływa hamująco na aktywność gruczołów łojowych przyczyniających się do wzmożonej produkcji sebum. Z tego względu biotyna jest zalecana zwłaszcza osobom ze skłonnością do przetłuszczających się włosów oraz nawracającego łupieżu. 

Biotyna tabletki – ratunek dla zdrowia

Podczas zaobserwowania problemów z kondycją włosów warto rozpocząć suplementację witaminą H. Biotyna w tabletkach to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, gdyż forma przyjmowania jest szybka i efektywna. Systematyczne stosowanie biotyny polepszy stan włosów, wzmocni je i uchroni przed ich wypadaniem, a także zabezpieczy przed dalszym pogłębianiem się problemu. Biotyna przywraca blask i lśniący wygląd włosów, a także zagęszcza je i uelastycznia. 

Biotyna jest potrzebna do prawidłowego wzrostu włosów oraz utrzymania ich w odpowiedniej kondycji. Jej niedostateczna podaż może wywołać wiele negatywnych reakcji organizmu, w tym znacznego osłabienia włosów. Przyczyną zbyt niskiego poziomu witaminy H w organizmie może być nieracjonalna dieta, dlatego też warto rozpocząć suplementację diety w postaci biotyny w tabletkach, który w szybkim czasie poprawi stan włosów.