Biofer – co to jest za suplement diety?

Biofer – co to jest za suplement diety?

Biofer to bardzo popularny preparat, który jest zalecany w stanach niedoboru żelaza, ogólnego osłabienia organizmu oraz problemów z koncentracją. To suplement, który zawiera żelazo o zwiększonym wchłanianiu.

Dla kogo przeznaczony jest Biofer

Biofer w szczególności polecany jest kobietom w ciąży oraz tym karmiącym piersią. Suplement jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Preparat mogą również stosować kobiety, które mają obfite i bolesne miesiączki. Warto dodać, że suplement mogą zażywać osoby, które się

nieprawidłowo odżywiają. Dokładnie chodzi o źle zbilansowaną dietę odchudzającą oraz ubogą w produkty zawierające naturalne żelazo, między innymi ciemne mięso. Biofer mogą też zażywać osoby, które mają zwiększoną aktywność zarówno fizyczną jak i umysłową. Należy wspomnieć o tym, że preparat  idealnie dostosowany jest do nastolatków będących w okresie wzrostu oraz osób starszych osób.

Dawkowanie suplementu

Biofer przyjmowany jest doustnie w formie tabletek. Kobiety w ciąży powinny przyjmować 3-4 tabletki dziennie. Kobiety oraz nastolatki w okresie dojrzewania powinny zażywać 2-3 tabletki dziennie. Pozostałe osoby mają zalecaną dawkę od 1 do 2 tabletek dziennie. Bardzo ważną informacją jest to, że dzieci poniżej 12 lat powinny zażywać preparat Biofer tylko według ścisłych zaleceń lekarza. Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Diabetycy również mogą przyjmować Biofer bez przeciwwskazań.