4 rzeczy, których nie wiesz o Crystal Mind

4 rzeczy, których nie wiesz o Crystal Mind

W ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się suplementy diety, które mają za zadanie poprawić funkcje poznawcze organizmu. Wśród tych preparatów jest Crystal Mind. Co warto o nim wiedzieć?

Kwasy tłuszczowe


Głównym składnikiem preparatów poprawiających funkcje poznawcze oraz pamięć są kwasy tłuszczowe. Najczęściej są to kwasy omega-6 i omega-3. Wśród nich znajduje się też EPA, czyli najwyższy kwas tłuszczowy. Ważniejsze jednak od ich ilości jest prawidłowa proporcja zachowana pomiędzy kwasami EPA i DHA. To właśnie dzięki niej suplement wyróżnia się na tle innych, mniej kompleksowych produktów.

Także witaminy


W Crystal Mind są te witaminy B6, B12, kwas foliowy oraz składniki mineralne cynk i magnez. Dzięki temu suplement może skutecznie poprawiać funkcje poznawcze. To właśnie one stoją za jego kompleksowym działaniem.

Także dla dzieci


Nie każdy wie, że suplementy diety wspomagające pracę mózgu mogą być zażywane nawet przez dzieci. W przypadku Crystal Mind zaleca się stosowanie ich powyżej trzeciego roku życia, ale są dostępne też analogiczne produkty, które są przeznaczone dla najmłodszych. Suplementacja i wsparcie pracy mózgu jest szczególnie ważne dla uczniów i osób przygotowujących się do trudnych egzaminów.

Przynajmniej kilka miesięcy


Warto pamiętać, że efekty zażywania preparatu nie będą widoczne od razu. By je zauważyć, trzeba przyjmować środek przynajmniej przez trzy miesiące. Warto o tym pamiętać, by nie zniechęcić się za szybko i zacząć przyjmować go z odpowiednim wyprzedzeniem.